Технологија

Под твоја контрола.

Модерна технологија за вашиот модерен живот. Новата SEAT Arona ве одржува поврзани за да можете да го имате она што го сакате, кога го сакате. Каде и да сте.

9,2" екран во боја осетлив на допир

Во совршен ритам.

Новиот 9,2 инчен екран во боја осетлив на допир со систем за навигација, е позициониран за поголема видливост, побезбедно возење и полесен пристап до вашите онлајн алатки.

Park Assist

Полу-автономно паркирање

Вашата нова SEAT Arona ги скенира местата за паркирање одредувајќи го најдобриот пристап до позицијата за паралелно паркирање или паркирање наназад во тесни места, а потоа го презема управувањето за совршено позиционирање секој пат.

Wireless Full Link

Останете поврзани со светот.

Синхронизирајте ги вашите мапи, контакти и музика со поврзување во автомобилот, без притоа да го изгубите погледот на патот.

Beats Audio

Моќни звуци инспирираат моќни потези.

Beats Audio® вклучува 7 врвни звучници, моќен subwoofer за вашата музика со бас и моќен засилувач од 300W за врвна јасност на звукот и врвно аудио доживување.

Connectivity Box

Додадете енергија на вашето возење.

Едноставно ставете го телефонот во полето за поврзување и наполнете ја батеријата безжично.

Сакате да дознаете повеќе за Новата Seat Arona?