Новата Ibiza

Дизајн
Full LED светла
Дизајн
Full LED светла

Новите редизајнирани LED светла и осветлените отвори за воздух, ја оживуваат внатрешноста.

Поврзување
SEAT CONNECT
Поврзување
SEAT CONNECT

Автомобилот кој одговара на вашето секојдневие. Пристап до каде и да сте и целосно поврзување преку новиот 9,2" екран на допир.

Технологија
10'' дигитален инфо-екран
Технологија
10'' дигитален инфо-екран

Приспособете го дигиталниот екран со информации од 10 инчи со вашиот личен избор на музика, мапи, податоци за рутата и многу повеќе.

Безбедност
Системи за помош
Безбедност
Системи за помош

Безбедноста се исплати: безгрижно возење со најновите системи за помош на возачот. Сосема безгрижно.

Дизајн

Желба за повеќе? Да започнеме.

Повеќе движење: Новата SEAT Ibiza носи нова слобода во твојот живот. Сето она што има да го понуди градот - со целосните LED-фарови ќе го видиш во едно поинакво светло. Израдувај се уште во сериската опрема на новата желба за авантура - каде и да одиш или да мируваш.

Внатрешен дизајн

Внатре е забавата.

Уживајте во мека на допир - инструмент табла и ново амбиентално осветлување кое ви овозможува да го поставите амбиентот и да додадете дополнителен стил на возењето.

SEAT CONNECT

Твојот автомобил во џеб.

Од податоци за возење до статус на возилото и позиција на паркирање, SEAT CONNECT ви дава далечински пристап до вашата SEAT Ibiza. Заклучете ги вратите, вклучете ги светлата, можете дури и да поставите предупредувања за брзина и кражба и да испраќате известувања до вашиот телефон.

Технологија

Во срцето на забавата.

Забавата е на дофат на раката благодарение на поголемиот, екран на допир од 9,2 инчи со систем за навигација и безжичен Full Link поврзување. Плус целосно дигитален дисплеј со информации од 10,25 инчи за сите ваши податоци за возењето.

Безбедност

Секаде без грижи.

blind spot assist

Ги следи вашите слепи точки и ве предупредува кога претекнувате, менувате лента или кога автомобил се приближува одзади.

travel assist

Travel Assist ви овозможува да возите полуавтономно одржувајќи ја брзината и лентата на движење со користење на податоците за сообраќајот, сообраќајните знаци и текот на патот.

road sign assist

Ги прикажува ограничувањата на брзината и зоните за забрана за престигнување и на дигиталниот информативен екран и на инфозабавниот систем за удобен поглед.

Сервис

Одржување.

Животот не мирува, зошто вие? Оставете ги вашите грижи. Сервисот на SEAT ве поттикнува повторно да се движите.

Дознај повеќе за Новата SEAT Ibiza?