Новата SEAT Ateca

Дизајн
Нова предница
Дизајн
Нова предница

Ново лице. Нов изглед. Убава и самоуверена.

Конективност
SEAT CONNECT
Конективност
SEAT CONNECT

Останете секогаш поврзан со твојата нова SEAT Ateca и сите нејзини можности.

Технологија
9.2-Навигација
Технологија
9.2-Навигација

Доживеј еден сосема нов свет. Досега никогаш не било толку едноставно да го откриеш.

Безбедност
Travel Assist
Безбедност
Travel Assist

Делумно автоматизираниот систем за помош на возачот ги комбинира автоматското регулирање на растојанието ACC со Lane Assist, за твојата нова SEAT Ateca да ја задржи во коловозната лента.

Јасни линии, динамичен дизајн.

Моќта не познава граници.

Со новиот дизајн, SEAT Ateca е покомпактна и поробустна од кога било досега. Таа сè уште е истото извонредно возило, но со низа подобрувања за целосно да ги исполни барањата на денешницата.

Дизајн

Повеќе од обичен фејслифт.

Робустен надворешен дел подготвен за сите предизвици.

Нова решетка на ладилникот

Со моќен изглед.

Задни LED светла со динамични трепкачи

И безбедноста може да изгледа убаво.

Електричен панорамски покрив

Стануваш едно со патот. Сега вивни се и на небото.

19-инчни фелни од алуминиум

Каде и да се појавиш, ќе оставиш спортски впечаток.

Технологија

Колку повеќе гледате, толку повеќе знаете.

Дигиталниот кокпит на SEAT сега е поделен на три области на дисплејот од 10,25". Така што сега, секогаш можете да гледате и контролирате сè што е важно од вашето седиште.

SEAT CONNECT

Поврзете се со светот.

SEAT CONNECT ви нуди многу важни информации за рутата и патувањето преку новиот систем за навигација од 9,2"- од податоци за сообраќајот во живо, совети за паркирање и загревање на внатрешноста на возилото пред да влезете.

Безбедност

Вашиот автомобил тука за Вас.

Проактивна безбедност

Проактивниот систем што ги затегнува безбедносните ремени и ги затвора прозорците за да обезбеди максимална заштита во случај на несреќа која се приближува.

Систем за асистенција на патување

Благодарение на комбинацијата на безбедност и ефикасност, системот за асистенција за патување го прави лесно секое патување.

Систем за промена на лента «Мониторинг на слепа точка»

Го регистрира она што не можете да го видите и ви помага да ја смените лентата.

Адаптивен темпомат со Front Assist

Адаптивниот систем за контрола на патувањето дури ги препознава и сообраќајните знаци - за максимална безбедност.

Oпрема

Заедничка страст.

Имате планови? Со вистинската опрема, имате сè што ви треба со вас. Патувајте подготвени секогаш.

SEAT Сервис

Повторно на улица.

Вашиот начин на живот е на прво место. Оставете ги вашите грижите на страна. Тимот на SEAT секогаш се грижи за вас.

Сакаш да дознаеш повеќе за новата SEAT Ateca?

Потрошувачка на гориво 5,4 - 8,9 l/100 km. Емисии на CO₂ 141 - 201 g/km. Состојба 10.2020.