Новата Arona

Дизајн
Full LED
Дизајн
Full LED

Осветлете го патот со иновативен LED дизајн.

Поврзување
SEAT CONNECT
Поврзување
SEAT CONNECT

Целосна контрола на вашата Arona со SEAT CONNECT.

Технологија
10.25” SEAT Digital Cockpit
Технологија
10.25” SEAT Digital Cockpit

Иновативни опции за да ви го олеснат животот и да ја зголемат забавата во возењето.

Безбедност
Travel Assist
Безбедност
Travel Assist

Со подобрена технологија за безбедност во возењето, дизајнирана да го отстрани стресот од вашето патување.

Редизајниран преден дел

Занесете се.

Вашиот нов партнер со посилен изглед. Комплетно редизајнирана предна маска, преден спојлер и Full LED светла.

SEAT CONNECT

За живот секогаш во движење.

SEAT CONNECT отвора сосема нов свет на можности со тоа што ви дава пристап до вашиот SEAT преку вашиот паметен телефон, обезбедувајќи далечински управувач врз голем број функционалности и максимизирање на вашето возачко искуство.

Технологија

10.25” Дигитален Кокпит.

Поголем екран ви овозможува да гледате и да правите повеќе. Целосно дигиталниот дисплеј обезбедува подобра видливост на вашите податоци за возење. Направете го тоа со персонализирани поставки според вашите потреби.

Безбедност

Ти имаш контрола.

Каде и да патуваш, твојата SEAT Arona ти помага. Без разлика дали на отворен пат или при тешки маневри за излегување од место за паркирање, безбедносните опреми од најновата верзија на техниката те штитат тебе и лицата во твојата непосредна близина. Прави сè како и вообичаено. Ти си во најдобрите раце.

Додатоци

Уживајте во возењето.

Нашата понуда на додатоци има се што ви треба за да го извлечете максимумот од секое патување.

Сакате да дознаете повеќе за Новата Seat Arona?