Додатоци

Направете го тоа на свој начин.

Вашата нова SEAT Arona доаѓа со низа додатоци кои го олеснуваат планирањето на вашето патување. Каков и да е вашиот план, бидете сигурни дека го имаме вистинското решение за вас.

Држач за велосипеди

Товари и вози

For fun on 2 wheels, this towing bike rack fits easily to the tow bar and can carry 2 bicycles.

Заштитен капак на седиштето

Многу работи може да се случат на патот.

Заштитете ги задните седишта на вашата нова SEAT Arona од оштетувања и гребаници, влага или влакна од милениците. Целосна заштита на вашиот тапацир.

Лајсни на врати

Софистициран и стилски.

 

Лајсните на страничните врати го истакнуваат динамичниот дизајн на вашата нова SEAT Arona.

Под за багажен простор со две лица.

Авантурата не може да не остави трага.

Дизајниран за долга употреба и максимална заштита.

Мрежа за складирање зад седиштата

Погодно за секого.

Чувајте секакви работи за да ги држите патниците на задните седишта окупирани на подолги патувања.

Калници

Возете самоуверено.

Нема асфалт? Нема проблем. Калниците ја штитат долната страна на вашата нова SEAT Arona од камчиња.

Сакате да дознаете повеќе за Новата Seat Arona?