Новиот SEAT Tarraco

цена
Наскоро...
Euro NCAP оценка
Euro NCAP оценка

Највисокиот безбедносен рејтинг што возилото може да го добие преку Европската програма за проценка на нови автомобили.

Комфор
со 7 седишта
Комфор
со 7 седишта

Соба по ваша мерка: Вториот ред има можност за подесување напред и назад, додека третиот ред може целосно да се склопи, со што се максимизира просторот во внатрешноста.

Технологија
SEAT Дигитален кокпит
Технологија
SEAT Дигитален кокпит

Препознавање сообраќајни знаци. Навигација. Адаптивен темпомат. Front Assist и Lane Assist. Сите информации веднаш пред тебе на екран од 10,25 инчи со висока резолуција.

Варијанта на опрема

Style

 • SEAT Digital Cockpit со 10,25 "екран, интеграција на паметни телефони со Full Link (MirrorLink™, Apple CarPlay™, Google Android Auto™)
 • Целосни LED светла со LED дневни светла
 • Гласовна контрола
 • Внатрешнo LED осветлување со LED светла за читање и LED
  осветлување во делот на нозете
 • 17" Dynamic алуминиумски тркала
 • Адаптивен темпомат
 • Предни Comfort седишта со Olot ткаенина и црни Alcantara® елементи

Xcellence

 • Помош при паркирање: Функција за автоматско паркирање (вклучува предни и задни сензори за паркирање)
 • Осветлен праг на вратата со лого Xcellence
 • Мултифункционален кожен управувач со лого Xcellence
 • Предни Sport/Comfort седишта со текстилна Baza/Alcantara® тапацир
 • Систем за препознавање на замор
 • Профил на SEAT Drive со 4 различни режими
  (Normal / Sport / Eco / Individual)
 • 19" Exlusive машински обработени алуминиумски тркала
Дизајн

Зошто не сега?

Не сакаш да чекаш. Сакаш да се движиш. Новото теренско возило SEAT Tarraco со иновативен дизајн и најмодерна технологија. Ништо не може да те запре.

Технологија

Без компромиси.

Премногу доцна? Премногу комплицирано? Сега повеќе не. Со најмодерната технологија, новиот SEAT Tarraco ќе го направи твоето секојдневие поедноставно.

Безбедност

Секогаш гледај нанапред.

Мирувањето не е за тебе? Тоа е добро. Модерните безбедносни системи на новиот SEAT Tarraco ќе се погрижат за тоа, правецот да ти одговара.

Технологија

Без компромиси

Премногу доцна? Премногу комплицирано? Не повеќе. Со најсовремена технологија, новиот SEAT Tarraco го прави вашиот секојдневен живот многу полесен.

Додатоци

Твоја иднина. Во твои раце.

Сегашноста е важна, но исто така и иднината. Од надворешниот дизајн па сè до додатоците за транспорт - уреди го животот според твоите желби.

Дознај повеќе за новиот SEAT Tarraco?