Ние користиме cookies за да го направиме вашето искуство на нашиот вебсајт подобро.
Продолжи
ТЕХНОЛОГИЈА

Животот е краток за да се задоволите само со второто место.

Со модерната технологија нема ограничувања. Новиот SEAT Tarraco се грижи за тоа да останеш секогаш поврзан. И да си секогаш во тек.

Целосна LED технологија

Тука зрачиш

100% LED технологија носи повеќе светлина при услови на темнина како напред така и одзади. Динамичните задни трепкачи покажуваат во која насока сакаш да свртиш.

Целосни LED фарови

Целосни LED фарови

ИСКЛУЧЕНО

ВКЛУЧЕНО

Целосна LED технологија

Тука зрачиш

100% LED технологија носи повеќе светлина при услови на темнина како напред така и одзади. Динамичните задни трепкачи покажуваат во која насока сакаш да свртиш.

8-инчен дисплеј со SEAT Full Link технологија

Поголем комфор. Секој ден.

Со SEAT Full Link технологијата и Apple CarPlay™ или Android Auto™ можеш прекуекранот на допир да имаш директен пристап до твоите апликации на паметниот телефон. Едноставно и безбедно.

SEAT дигитален кокпит

Секогаш поглед кон суштината.

Повеќе за опциите

Систем за препознавање сообраќајни знаци. Навигација. Автоматско регулирање на растојанието. Систем за помош во предниот дел и при одржување на коловозната лента. Сите информации на 10,25-инчниот TFT дисплеј кој може да се персонализира. Директно пред твоите очи.

Греење во мирување

Подготвен, кога си и ти.

Кога ќе влезеш, твојот SEAT Tarraco е веќе претходно поставен на саканата температура.Значи, не треба да чекаш за да тргнеш.

Комфорно и удобно

Сега повеќе ништо не те задржува.

ГРЕЕЊЕ НА СЕДИШТА НАПРЕД И НАЗАД

Прва класа, дури и во вториот ред

ЗАДНА ВРАТА СО ВИРТУЕЛЕН ПЕДАЛ

Багажниот простор можеш да го отвориш и затвориш со движење на стапалото

СИСТЕМ ЗА ПОМОШ ВО УПРАВУВАЊЕ ПРИ ПАРКИРАЊЕ И КАМЕРА ЗА НАДЗОР НА ОКОЛИНАТА

Едноставно и автоматско паркирање

CLIMATRONIC СО 3 ЗОНИ

Различни температури за првиот и вториот ред седишта

ГРЕЕЊЕ НА СЕДИШТА НАПРЕД И НАЗАД

Прва класа, дури и во вториот ред
Возно искуство

Не се работи за Зошто. Туку за Зошто да не.

Музички систем Beats Audio™

Добрата музика никогаш не старее. 400 W засилувач. High-End субвуфер. 9 исклучително прилагодени звучници. За извонредно доживување на звукот.

Лежиште за индуктивно полнење

Сакаш напојување? Безжичниот полнач го напојува твојот мобилен телефон со струја. Без кабел. Уште една причина помалку, за да направите пауза.

SEAT возни профили

Со различни возни режими ќе ја прилагодиш реакцијата на моторот, како и карактеристиката на менување степени (кај DSG) кон твојот стил на возење: комфорен, економичен, спортски или индивидуален, како и дополнително кон Off-Road и Snow со погонот на сите тркала 4Drive.

МОТОРИ

Поголема моќност за тебе

1.5 TSI 110kW

(150 КС)

4-ZYLINDER-DIESELMOTOR

Зафатнина, литри / cm³: 1.5 / 1498

Внатрешен дијаметар на цилиндар / подигнување, mm: 74,5 / 85,9

Максимална моќност, kW (КС) при 1/мин: 110 (150) / 5000 - 6000

Максимален вртежен момент, Nm при 1/мин: 250 / 1500 - 3500

Компресија: 10,5 :1

Најголема брзина, km / h: 201

Забрзување Забрзување од 0 - 100 km/h, : 9,7

Потрошувачка на гориво, l/100 km, l / 100 km; Комбинирано: 6,3

CO2 Emissionen, g / km; Комбинирано: 147

Класа на ефикасност: C