За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Технологија

Животот е краток за да се задоволите само со второто место.

Со модерната технологија нема ограничувања. Новиот SEAT Tarraco се грижи за тоа да останеш секогаш поврзан. И да си секогаш во тек.

SEAT дигитален кокпит

Секогаш поглед кон суштината.

Систем за препознавање сообраќајни знаци. Навигација. Автоматско регулирање на растојанието. Систем за помош во предниот дел и при одржување на коловозната лента. Сите информации на 10,25-инчниот TFT дисплеј кој може да се персонализира. Директно пред твоите очи.

8-инчен дисплеј со SEAT Full Link технологија

Поголем комфор. Секој ден.

Со SEAT Full Link технологијата и Apple CarPlay™ или Android Auto™ можеш прекуекранот на допир да имаш директен пристап до твоите апликации на паметниот телефон. Едноставно и безбедно.

Соба за растење

Ниеден сон не е доволно голем.

SUV. Со 7 седишта. Флексибилен. Адаптивен на твојот живот. И твоите планови. 

Греење во мирување

Подготвен, кога си и ти.

Кога ќе влезеш, твојот SEAT Tarraco е веќе претходно поставен на саканата температура.Значи, не треба да чекаш за да тргнеш.

Возачко искуство

Не се работи за Зошто. Туку за Зошто да не.

Музички систем Beats Audio™

Добрата музика никогаш не старее. 400 W засилувач. High-End субвуфер. 9 исклучително прилагодени звучници. За извонредно доживување на звукот.

SEAT возни профили

Со различни возни режими ќе ја прилагодиш реакцијата на моторот, како и карактеристиката на менување степени (кај DSG) кон твојот стил на возење: комфорен, економичен, спортски или индивидуален, како и дополнително кон Off-Road и Snow со погонот на сите тркала 4Drive.

Дознај повеќе за новиот SEAT Tarraco?