Технологија

Зошто да чекате до утре?

Нема причина за чекање. Сè што ви треба е тука. Вашата нова SEAT Ibiza со дисплеј од 8" (20,3 cm) располага со најновата SEAT технологија за да ви се олесни вашето секојдневие (во автомобилот). Може да тргнеме.

9,2 инчен екран на допир

Врвен поглед.

Новиот екран на допир од 9,2 инчи е дизајниран да се усогласи со вашата линија на видот, подобрувајќи ја ергономијата и безбедноста.

Аудио систем

Музички систем BeatsAudio™

Музиката ги одбележува сите животни настани. А во поглед на звукот, кај SEAT Ibiza со BeatsAudio™ тоа не недостасува благодарејќи на засилувачот од 300 W, шесте звучници и High-end-Subwoofer. Патувајте со класична музика. Вртете се на техно. За што и да имате желба во моментот.

задна камера

Возете секогаш безбедно

Маневрирањето станува многу полесно. Погледнете што има зад вас гледајќи го екранот директно пред вас.

Безжична Full Link технологија

Зона за забава

Дали сакате да репродуцирате музика директно од вашиот паметен телефон? Нема проблем, едноставно синхронизирајте го вашиот телефон со новата Ibiza со безжичната технологија Full Link.

Дознај повеќе за Новата SEAT Ibiza?