Ние користиме cookies за да го направиме вашето искуство на нашиот вебсајт подобро.
Продолжи

Новата SEAT Arona

Euro-NCAP оценка

ДИЗАЈН

По мерка

ТЕХНИКА

Индукциски полнач

БЕЗБЕДНОСТ

Blind-Spot сензор
ДИЗАЈН

Направи го она што го сакаш.

Едни ги следат останатите, а други креираат свој пат. Новата SEAT Arona е твоето градско теренско возило создадено за оние кои се храбри. За оние кои со задоволство одат по својот пат. Целосно опремена со индивидуално оформени карактеристики, ја одржува врската меѓу агилното градско возило во теренски стил. Тоа е таа, подготвена за акција. Дали си подготвен и ти?

ТЕХНОЛОГИЈА

Убав нов свет

Отстрани го стресот за време на возењето со модерната технологија, како индукцискиот полнач и KESSY системот за затворање и стартување без клуч, за едноставно само да седнеш и да можеш да уживаш во секој момент од твоето возење.

Индукциски полнач
8 инчен систем за навигација
BeatsAudio TM
БЕЗБЕДНОСТ

Ти имаш контрола.

Каде и да патуваш, твојата SEAT Arona ти помага. Без разлика дали на отворен пат или при тешки маневри за излегување од место за паркирање, безбедносните опреми од најновата верзија на техниката те штитат тебе и лицата во твојата непосредна близина. Прави сè како и вообичаено. Ти си во најдобрите раце.

ACC автоматско регулирање на растојанието со Front Assist
6 воздушни перничиња
Blind-Spot сензор
Камера за помош при возење наназад
Галерија

Остави впечаток

Новата SEAT Arona не само што поинаку ги прави работите, туку и сè прави со класа. Со комфор. Со впечатливи контури. Со особено голем внатрешен простор. Импресивна инструмент-табла и управувач. Средишно подреден 8“ дисплеј. Сега ти си на ред.

X-гравирање

Поостро и елегантно

Седишта

Комфор и совршена висина

Предно тркало

360° агилност

Управувач и рачка на менувач

Радост на дофат

Целосни LED фарови

Поглед на цела улица
ДОДАТОЦИ

Ослободи ја твојата храброст

Сакаш уште повеќе? Новата SEAT Arona ти го дава она што моментално ти треба ... ти олеснува, те прави попаметен и посекси. Има огромен избор на додатоци за Arona. За да можеш да ја обликуваш по твој вкус.

УЛИЧНА УМЕТНОСТ

Постапи онака како што сакаш

Тоа значи, верувај му на твојот инстинкт. Оди по твојот пат и ќе доживееш големи искуства. Погледни како интернационалниот уличен уметник Матео го прави она што го сака. Тогаш ќе знаеш на што мислиме.