Новиот Leon 5D - Преглед | SEAT
За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња

Leon 5D

FR 1.5 TSI со 150 кс
од 20.900 €
FR 1.5 TSI со 150 кс
од 20.900 €

Опремен со Full LED светла, дигитална табла, навигација, сончев кров, камера, 18" алуминиумски фелни, Alcantara седишта, keyless, греење на седишта, предни и задни паркинг сензори, магленки со аголно осветлување, двозонски Climatronic, Bluetooth, SD, USB, екран на радиото во боја чувствителен на допир, мултифункционален управувач, централно заклучување со далечинско, електрика на сите стакла, електрика и греење на ретровизори, 6 воздушни перничиња, ABS+ESP и многу повеќе.

Euro NCAP оценка
Euro NCAP оценка

Највисокиот безбедносен рејтинг што возилото може да го добие преку Европската програма за проценка на нови автомобили.

Порше лизинг рата
242 € месечно
Порше лизинг рата
242 € месечно

Лизинг ратата се однесува на возило SEAT Leon FR 1.5 TSI со 150 кс и цена од 20.900€.
Финансиски лизинг со промотивна каматна стапка 5%, учество 30% и период на отплата од 72 месеци.
Каско осигурување со франшиза од 200 евра.

Врвно опремен
Со се што ви е потребно.
Врвно опремен
Со се што ви е потребно.

Full LED светла, дигитална табла, навигација, сончев кров, камера, 18" алуминиумски фелни, Alcantara седишта, keyless, греење на седишта, предни и задни паркинг сензори, магленки со аголно осветлување, двозонски Climatronic, Bluetooth, SD, USB, екран на радиото во боја чувствителен на допир, мултифункционален управувач, централно заклучување со далечинско, електрика на сите стакла, електрика и греење на ретровизори, 6 воздушни перничиња, ABS+ESP и многу повеќе.

Варијанта на опрема

Style

 • Алуминиумски фелни Design 16"  
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Автоматски двозонски клима уред "Climatronic"
 • "Media System Colour" - Аудио систем со 5" екран во боја чувствителен на допир + MP3/WMA + читач за SD картички + AUX-in/USB приклучок + Bluetooth

Xcellence

 • Алуминиумски фелни Dynamic 17"  
 • Keyless entry+go = отклучување / заклучување и стартување на моторот без клуч
 • "Media System Plus" - Аудио систем со 8" екран во боја чувствителен на допир / MP3/WMA / CD / читач за SD картички /
  AUX-in / 2xUSB (Apple chip) / Bluetooth (телефон + аудио стриминг) / 8 звучници

FR

 • Спортски 18" алуминиумски фелни
 • Алуминиумски прагови кај предните врати од 45/17 со осветлен натпис FR
 • Мултиколор LED амбиентално осветлување во панелите на предните врати
 • SEAT профил на возење за избор на осетливост на управувачот, и реакција на педалата за гас  
 • FR суспензија (-15 mm)
Дизајн

Високо модерен изглед

Новиот SEAT Leon има модерен иконски дизајн кој му подарува уникатен изглед за секој вид на активност. Тој нуди доволно место, за да можете да уживате во најубавите моменти во животот и Ви овозможува денот да го поминете без ограничувања.

Технологија

Живејте паметно

Постојат моменти, во кои животот е предизвик. Тогаш е од одлучувачка помош да имате на располагање секаков вид техника, за сè да се одвива беспрекорно. Новиот SEAT Leon е опремен со најмодерните иновации, за да можете да уживате во секој момент.

Безбедност

Опуштеност

Во новиот SEAT Leon секогаш ќе се чувствувате безбедно, благодарение на опремата како на пример системот за заштита на патници и системот за помош при застој. Сè што Ви е потребно, за да можете постојано да патувате смирено!

Дизајн

Секој најмал детаљ

Откријте го неговиот уникатен дизајн, атрактивно спакуван, со висок квалитет и ергономска изведба во внатрешниот простор, како и надвор.

Дознај повеќе за новиот Seat Leon 5D?