За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња
Дизајн

Ултра модерна појава

Новиот SEAT Leon добива модерен, уникатен облик, што му дава неспоредлива појава, која одговара на секаква активност. Тој нуди и голема просторност, за да можете да уживате во најдобрите моменти од животот и да се соочите со секој ден без ограничувања.

Надворешен дизајн

Уникатна надворешност

Надворешноста на новиот SEAT Leon веднаш ќе Ве убеди. Неговата изведба на линии беше избрана со особено големо внимание и на тој начин создадено е елегантно возило со прекрасни облини, на коешто предните и задните браници прикажуваат вистински стил.

Целосни LED Фарови

Осветлете го секое возење

Целосните LED фарови на новиот SEAT Leon се икони на сопствениот дизајн. Тие во себе ја обединуваат убавината во дизајнот, подобрената технологија и безбедноста.

Менување со поместување
Бои на каросеријата

Совршен избор на бои

Други
Бела
Emotion црвена
Nevada бела металик
Eis сребрена металик
Eclipse Портокалева
Fels сива металик
Nacht црна металик
Boheme виолетова металик
Mystery сина металик
Mediterraneo сина
Дизајн на внатрешниот простор

Повелете

При дизајнирањето на внатрешниот простор на новиот SEAT Leon, мислевме на Вашите сопатници, но пред сè мислевме на Вас. Покрај висококвалитетните навлаки за седишта и големата понуда на простор, исто така има и инструментна табла со нов концепт, сосема прилагодена кон возачот како и осветлена конзола за возачот. Со овој ергономски дизајн можете без проблеми да ракувате со сите неверојатни дополнителни опции на овој автомобил, додека пак сопатниците ќе уживаат во комфорот на задните седишта.

Тркала од лесен метал

Елеганција насекаде

Совршената дополнителна опрема е тука, за да го обликува токму онака каков што сакате да го имате. Со опционалните тркала од лесен метал меѓу 16 и 18 инчи, ќе го пронајдете токму она вистинското.

DESIGN 16’’ (опционално Reference)

DESIGN 16’’ (стандардно Style)

TITANIUM XC 17’’ (стандардно XCELLENCE)

DYNAMIC TITANIUM 17” (опционално Style)

Dynamic 17’’

PERFORMANCE 18’’ (опционално FR)

PERFORMANCE TITAN 18’’ (опционално FR)

PERFORMANCE 18’’

Dynamic 17’’

Dynamic 17''

Dynamic 17’’

DESIGN 16’’ (опционално Reference)

DESIGN 16’’ (стандардно Style)

TITANIUM XC 17’’ (стандардно XCELLENCE)

DYNAMIC TITANIUM 17” (опционално Style)

Dynamic 17’’

PERFORMANCE 18’’ (опционално FR)

PERFORMANCE TITAN 18’’ (опционално FR)

PERFORMANCE 18’’

Dynamic 17’’

Dynamic 17''

Dynamic 17’’

Опрема

XCELLENCE – Така се живее животот

Уживајте во животот со голем стил со опремата XCELLENCE во новиот  SEAT Leon. Направете секое возење да биде уникатно доживување со овој дополнителен допир на елеганција, благодарение на хромираните детали и уникатните финеси во изведбата.

Опрема

FR – Динамика до последниот детаљ

FR опремата е совршена за спортските типови меѓу возачите и на SEAT Leon му дава уште поголема динамика. 17" тркала од лесен метал, ексклузивните навлаки за седишта и кожниот управувач Ви дозволуваат да го почувствувате квалитетот одблиску. 

Светло на околината во најразлични бои

Комфор во секоја боја

Подарете му боја на секое возење со осветлувањето на околината во најразлични бои. Ќе ја пронајдете бојата што одговара на Вашето расположение.Подарете му боја на секое возење со осветлувањето на околината во најразлични бои. Ќе ја пронајдете бојата што одговара на Вашето расположение.

Изберете боја
Навлаки за седишта

Време за квалитет

Седите ли удобно? Така и треба да биде. Новиот SEAT Leon, со својот избор на висококвалитетни навлаки за седишта, е подготвен за секакво возење. Патниците во возилото не можат да уживаат во покомфорно и поопуштено возење од ова.

Навлаки за седишта

Време за квалитет

Седите ли удобно? Така и треба да биде. Новиот SEAT Leon, со својот избор на висококвалитетни навлаки за седишта, е подготвен за секакво возење. Патниците во возилото не можат да уживаат во покомфорно и поопуштено возење од ова.

Други
ТКАЕНИНА ЦРНА комфорни седишта (стандард Reference)
ТКАЕНИНА ЦРНА комфорни седишта (стандард во Style)
ТКАЕНИНА XC ЦРНА спортски седишта (стандард XCELLENCE)
ТКАЕНИНА FR ЦРНА спортски седишта (стандард FR)
ALCANTARA ЦРНА спортски седишта (опционално Style)
КОЖА ЦРНА спортски седишта (опционално Style)
ALCANTARA ЦРНА спортски седишта (опционално XCELLENCE)
КОЖА ЦРНА спортски седишта (опционално XCELLENCE)
ALCANTARA ЦРНА спортски седишта (опционално FR)
КОЖА ЦРНА спортски седишта (опционално FR)

Дознај повеќе за новиот Seat Leon 5D?