Ние користиме cookies за да го направиме вашето искуство на нашиот вебсајт подобро.
Продолжи
ДИЗАЈН

Ултра модерна појава

Новиот SEAT Leon добива модерен, уникатен облик, што му дава неспоредлива појава, која одговара на секаква активност. Тој нуди и голема просторност, за да можете да уживате во најдобрите моменти од животот и да се соочите со секој ден без ограничувања.

НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН

Уникатна надворешност

Надворешноста на новиот SEAT Leon веднаш ќе Ве убеди. Неговата изведба на линии беше избрана со особено големо внимание и на тој начин создадено е елегантно возило со прекрасни облини, на коешто предните и задните браници прикажуваат вистински стил.

ЦЕЛОСНИ LED ФАРОВИ

Осветлете го секое возење

Менување со поместување

Целосните LED фарови на новиот SEAT Leon се икони на сопствениот дизајн. Тие во себе ја обединуваат убавината во дизајнот, подобрената технологија и безбедноста.

БОИ НА КАРОСЕРИЈАТА

Совршен избор на бои

Други
ТРКАЛА ОД ЛЕСЕН МЕТАЛ

Насекаде елеганција

Совршената дополнителна опрема е тука, за да го обликува токму онака каков што сакате да го имате. Со опционалните тркала од лесен метал меѓу 16 и 18 инчи, ќе го пронајдете токму она вистинското.

ДИЗАЈН НА ВНАТРЕШНИОТ ПРОСТОР

Влезете

При дизајнирањето на внатрешниот простор на новиот SEAT Leon, мислевме на Вашите сопатници, но пред сè мислевме на Вас. Покрај висококвалитетните навлаки за седишта и големата понуда на простор, исто така има и инструментна табла со нов концепт, сосема прилагодена кон возачот како и осветлена конзола за возачот. Со овој ергономски дизајн можете без проблеми да ракувате со сите неверојатни дополнителни опции на овој автомобил, додека пак сопатниците ќе уживаат во комфорот на задните седишта.

Навлаки за седишта

Време за квалитет

Седите ли удобно? Така и треба да биде. Новиот SEAT Leon, со својот избор на висококвалитетни навлаки за седишта, е подготвен за секакво возење. Патниците во возилото не можат да уживаат во покомфорно и поопуштено возење од ова.

СВЕТЛО НА ОКОЛИНАТА ВО НАЈРАЗЛИЧНИ БОИ

Комфор во секоја боја

Изберете боја

Подарете му боја на секое возење со осветлувањето на околината во најразлични бои. Ќе ја пронајдете бојата што одговара на Вашето расположение.Подарете му боја на секое возење со осветлувањето на околината во најразлични бои. Ќе ја пронајдете бојата што одговара на Вашето расположение.

ОПРЕМА

XCELLENCE – Така се живее животот

Уживајте во животот со голем стил со опремата XCELLENCE во новиот SEAT Leon. Направете секое возење да биде уникатно доживување со овој дополнителен допир на елеганција, благодарение на хромираните детали и уникатните финеси во изведбата.

ИНСТРУМЕНТНА ТАБЛА

Ергономски дизајн за возачот

ХРОМИРАНИ ДЕТАЛИ

Надополнет со мали луксузни финеси

ТРКАЛА ОД ЛЕСЕН МЕТАЛ

Ексклузивен детаљ

РЕШЕТКА ЗА ЛАДЕЊЕ

Впечатливо модерен изглед

LED ЗАДНИ СВЕТЛА

Совршена хармонија на дизајнот и техниката
ОПРЕМА

FR – Динамика до последниот детаљ

FR опремата е совршена за спортските типови меѓу возачите и на SEAT Leon му дава уште поголема динамика. 17“ тркала од лесен метал, ексклузивните навлаки за седишта и кожниот управувач Ви дозволуваат да го почувствувате квалитетот одблиску.

ПАНОРАМА СТАКЛЕН ПОКРИВ

Пуштете го сонцето внатре

КОЖЕН УПРАВУВАЧ

Почувствувајте го квалитетот

АЛУМИНИУМСКА ЛАЈСНА ЗА ВЛЕГУВАЊЕ

Впечатливи детали

FR LOGO

Ексклузивна изведба на детали

FR РАЧКА НА МЕНУВАЧ ОД КОЖА

Квалитет што се чувствува