Ние користиме cookies за да го направиме вашето искуство на нашиот вебсајт подобро.
Продолжи
Во движење

Откријте ја. Новата SEAT Ibiza.

Сега е Вашиот момент.

Новата SEAT Ibiza

Нема време за мирување. Таму, надвор е големиот град, кој чека на Вас. Новата SEAT Ibiza ги комбинира најновите технологии со дизајн што го одзема здивот. Подготвени ли сте да го извлечете најдоброто од Вашиот живот?

Галерија

Галерија Xcellence

Остри рабови и 17” алуминиумски фелни. Елегантни облоги, волан и седишта со декоративни шевови и елементи. И пред сè многу простор.

Нов дизајн

Остри рабови и хромирани елементи

Performance

17” алуминиумски фелни “Dynamic XC”

Надворешни ретровизори

Лакирани во сива боја

Простор

Просторен багажен простор со 355 литри волумен и двојна подлога за товарање

Елегантна внатрешност

Сосема нови облоги и детали
FR Галерија

Галерија

Одредете го Вашето сопствено темпо во новата спортска SEAT Ibiza FR. Со алуминиумските фелни од 18 инчи “Performance”, панорамскиот покрив, ауспухот со двојна крајна цевка и црно обложување со контрастни додатоци, таа е динамична до последниот детаљ.

Слобода во движењето

Повеќе место во внатрешниот простор

Hotwheels

18” алуминиумски фелни “Performance”

Спортски однадвор и однатре

Спортски акценти како однатре така и однадвор

Надворешни ретровизори

Лакирани во црна боја

Панорамски покрив

Пушти го сонцето внатре
Infotainment

Зошто да чекате до утре?

Откријте ја технологијата

Вашиот паметен телефон безбедно ракувајте го со помош на екранот на допир од 8 инчи и на Full Link технологијата. Интегрираната навигација Ви помага да останете на вистинскиот пат. Возните профили на SEAT и камерата за помош при возење наназад Ви го прават животот поедноставен и побезбеден.

Повеќе технологија

Доволното не е доволно.

Connectivity Box:

Ви треба полнење? Едноставно, ставете го Вашиот компатибилен паметен телефон во лежиштето за полнење на мобилен телефон.

Kessy и копчето за стартување Heartbeat

Стартување на возилото без клуч со копчето за стартување Heartbeat. Влезете, притиснете го копчето и тргнете.

Музички систем Beats Audio

За секоја авантура потребна е вистинската музика. А Вашата нова SEAT Ibiza со музичкиот систем Beats AudioTM Ви ги носи вистинските звуци, благодарение на засилувачот од 300 вати, шесте звучници и High-End-Subwoofer.

Внатрешност

Ваш свет. Ваш пат.

Со SEAT Ibiza можете да откриете еден сосема нов свет за Вас. Но и во самата SEAT Ibiza ќе најдете многу изненадувања. Нова инструментна табла, индивидуално одбрани бои, амбиентално осветлување и секако повеќе место за да уживате во сето тоа.

Менување на светлосното расположение

Менување на светлосното расположение

Внатрешност

Ваш свет. Ваш пат.

Со SEAT Ibiza можете да откриете еден сосема нов свет за Вас. Но и во самата SEAT Ibiza ќе најдете многу изненадувања. Нова инструментна табла, индивидуално одбрани бои, амбиентално осветлување и секако повеќе место за да уживате во сето тоа.

Безбедност

Не треба да се плашите од ништо.

Без трошоци

Системот ACC самиот го забрзува и запира возилото по потреба,  Frontassistent одржува доволно безбедносно растојание од возилото пред Вас, системот за препознавање умор Ве предупредува доколку треба да направите пауза.

Систем за помош при поаѓање по нагорнини

Нема придвижување наназад при тргнувањето. И тоа, без да мора да ја користите рачната сопирачка.

ESC

ESC во Вашата нова Ibiza ги совладува без проблеми лизгавата подлога и зимските услови на патот.

Повеќе информации за SEAT Ibiza