Ние користиме cookies за да го направиме вашето искуство на нашиот вебсајт подобро.
Продолжи
ДИЗАЈН

МЛАДА ВО СРЦЕТО

Спортскиот дизајн на SEAT Ibiza останува очигледен и покрај тоа сега може да се индивидуализира целосно по Ваш вкус со пакетите на боја за внатрешниот простор и надворешноста. А техничките иновации не само што се навистина лесни за ракување - исто така и добро изгледаат.

Поостри рабови

Зошто да бидеме лажно скромни?

Моќен изглед со новата SEAT Ibiza. Благодарение на тридимензионалниот дизајн и техничките вештини, Вашата нова Ibiza зрачи со динамичен дизајн дури и кога чека на црвен семафор. За нови авантури, за забава и без лажна скромност.

Фарови во целосна LED технологија

Сакајте. Смејте се. Живејте.

Атрактивни светла

Иднината е светла. Фаровите во целосна LED технологија и задните LED светла ја осветлуваат ноќта и создаваат чувство како да е ден. Ќе Ви се допаднат.

БОИ

Внесете боја во Вашиот живот.

Други
Алуминиумски фелни

Ајде да се возиме.

Со овие специјално изработени фелни, достапни со димензии до 18 инчи, нема да сакате долго да стоите во место. Леснотија, а истовремено и моќ благодарение на фелните со дизајн по Ваша желба.

Се приспособува на секоја атмосфера.

Возрасни? Никогаш!

Измена на внатрешниот декор

Нова контролна табла, бои според индивидуалните желби, амбиентално осветлување и, се разбира, повеќе простор за во сето тоа да уживате.

Тапацир

Сакате нешто различно? Експериментирајте!

Зошто да се одлучите за едно нешто кога има толку многу можности? Благодарение на новата SEAT Ibiza, може да експериментирате и да ги исполните Вашите фантазии.

Амбиентално светло

Местото каде ви е најпријатно.

Променете ги боите

Амбиенталното светло во новата SEAT Ibiza Ви овозможува со само едно притиснување на копче да го менувате  LED осветлувањето во вратите помеѓу црвено и бело. Hightech-копче што гарантира вистински баланс и релаксирачко уживање.  

Галерија

XCELLENCE

Со линијата на опрема Xcellence, животот е неверојатен. Израдувајте се на острите рабови и 17-инчните алуминиумски фелни. Елегантен тапацир со контрастни шевови на управувачот и седиштата.

Alcantara

А за неверојатната пространост...

17-инчни алуминиумски фелни

Елегантен внатрешен простор

Внатрешен простор

Ергономски, комфорни седишта

За Вашите предмети

Поголем волумен на багажниот простор

Надворешен приказ

Остри рабови
FR

Галерија

Сакате малку да го размрдате секојдневието? Кога неверојатното станува уште поневеројатно значи дека ја возите Вашата нова SEAT Ibiza FR. 18-инчни алуминиумски фелни, панорамски стаклен покрив, двојна цевка за издувни гасови и црн тапацир со контрастни шевови. На место. Подготвени. Живејте.

Стилски дизајн

Прегледен кокпит

Безбедно возење

Фарови за магла

Кул детали

Надворешни ретровизори во црна боја

Предна решетка

Кул дизајн

Го привлекува вниманието

LED задни светла