Arona

од
16.900 €
Euro NCAP оценка
Euro NCAP оценка

Највисокиот безбедносен рејтинг што возилото може да го добие преку Европската програма за проценка на нови автомобили.

Порше Лизинг рата
199 € / месечно.
Порше Лизинг рата
199 € / месечно.

*Финансиски лизинг со вклучена прва регистрација, каско за првата година, учество 30% и период на отплата од 72 месеци. 
Каско осигурување со франшиза од 200 евра.
Времетраење на кампањата: до 30.08.2019 година

Технологија
Full Link
Технологија
Full Link

Што и да сакаш, кога и да сакаш, каде и да си. Твојата нова SEAT Arona располага со техника која те одржува поврзан во мрежа и ти ја препушта контролата благодарение на Full Link, Keyless entry + go систем отклучување/заклучување и стартување на моторот без клуч, амбиенталното осветлување и безжичен полнач за мобилен телефон. Навикни се на тоа дека ти си главен. 

Варијанта на опрема

Style

 • Front assist - Асистент при ризик од фронтален судар
 • Park assist: Помош при паралелно паркирање и сензори за паркирање напред и назад
 • Автоматски клима уред "Climatronic"
 • Media System Color: радио со 6.5" екран чувствителен на
  допир во боја, Bluetooth, Aux-in, USB, SD, 6 звучници
 • Борд компјутер
 • Темпомат

Xcellence

 • Алуминиумски фелни 16" Design, гуми 205/60 R16 92H 
 • LED амбиентално осветлување
 • Park assist: Помош при паралелно паркирање и сензори за паркирањe напред и назад
 • Мултифункционален управувач
 • Индикатор за притисок во пневматици
      

 

FR

 • Алуминиумски фелни 17" Dynamic, гуми 205/55 R17 91V
 • Connectivity Plus: 8" екран во боја чувствителен на допир, SD картичка, CD, AUX-in, 2xUSB, Bluetooth, 6 звучници, гласовни команди, борд компјутер,
 • SEAT Full Link (Mirror Link + Apple Car Play + Android Auto), навигација со мапи на Европа, бежичен полнач за мобилен
 • SEAT drive profil: Електронски избор на профил на возење
 • FULL LED предни светла, LED дневни светла, LED задни светла

 

Дизајн

Направи го она што го сакаш.

Едни ги следат останатите, а други креираат свој пат. Новата SEAT Arona е твоето градско теренско возило создадено за оние кои се храбри. За оние кои со задоволство одат по својот пат. Целосно опремена со индивидуално оформени карактеристики, ја одржува врската меѓу агилното градско возило во теренски стил. Тоа е таа, подготвена за акција. Дали си подготвен и ти?

Технологија

Убав нов свет

Отстрани го стресот за време на возењето со модерната технологија, како индукцискиот полнач и KESSY системот за затворање и стартување без клуч, за едноставно само да седнеш и да можеш да уживаш во секој момент од твоето возење.

Безбедност

Ти имаш контрола.

Каде и да патуваш, твојата SEAT Arona ти помага. Без разлика дали на отворен пат или при тешки маневри за излегување од место за паркирање, безбедносните опреми од најновата верзија на техниката те штитат тебе и лицата во твојата непосредна близина. Прави сè како и вообичаено. Ти си во најдобрите раце.

Галерија

Остави впечаток

Новата SEAT Arona не само што поинаку ги прави работите, туку и сè прави со класа. Со комфор. Со впечатливи контури. Со особено голем внатрешен простор. Импресивна инструмент-табла и управувач. Средишно подреден 8" дисплеј. Сега ти си на ред.

Додатоци

Ослободи ја твојата храброст

Сакаш уште повеќе? Новата SEAT Arona ти го дава она што моментално ти треба ... ти олеснува, те прави попаметен и посекси. Има огромен избор на додатоци за Arona. За да можеш да ја обликуваш по твој вкус.

Улична уметност

Постапи онака како што сакаш

Тоа значи, верувај му на твојот инстинкт. Оди по твојот пат и ќе доживееш големи искуства. Погледни како интернационалниот уличен уметник Матео го прави она што го сака. Тогаш ќе знаеш на што мислиме.

Дознај повеќе за Новата Seat Arona?